Botoks na włosy – co warto o nim wiedzieć?

Większość kobiet marzy o pięknych i lśniących włosach. Nie ulega jednak wątpliwości, że nadanie im pożądanego wyglądu wiąże się z koniecznością wykonywania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli chcemy szybko poprawić wygląd naszej czupryny, rozwiązaniem może okazać się botoks na włosy. Co warto wiedzieć o tym zabiegu i na jakie efekty możemy liczyć, jeśli się mu poddamy?

Botoks na włosy – podstawowe informacje

Botoks na włosy nie jest zabiegiem, o którym słyszała większość kobiet. Bez wątpienia należałoby pamiętać o tym, że jest to bardzo profesjonalny zabieg fryzjerski. Nie istnieje więc możliwość samodzielnego wykonania tego zabiegu. Na czym właściwie polega zabieg botoksu? Przede wszystkim na wtłaczaniu w kosmyki starannie dobranych składników odżywczych. Ich zadaniem jest przede wszystkim uzupełnienie jakichkolwiek ubytków, które pojawiły się w strukturze naszego włosa. Jakie zaś preparaty wykorzystuje się do uzupełniania ubytków we włosach? Przede wszystkim korzysta się z:

  • kolagenu
  • jagód acai
  • kwasu hialuronowego

Botoks jest zabiegiem bezbolesnym i mało inwazyjnym. Nie musimy więc w żadnym razie obawiać się przykrych doznań bólowych czy jakiegokolwiek dyskomfortu.

Botoks na włosy – komu dedykowany jest ten zabieg?

Nie sposób nie zauważyć, że botoks jest zabiegiem, któremu mogą poddać się naprawdę wszystkie kobiety. Nie sposób jednak nie zauważyć, że istnieje pewna grupa osób, której zabieg ten jest szczególnie polecany. Przede wszystkim zabieg ten będzie niezbędny dla wszystkich osób, które borykają się z nadmiernie przesuszonymi oraz zniszczonymi włosami. Z botoksu na włosy mogą być zadowolone również panie, które mają z natury cienkie lub bardzo cienkie włosy. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jaka pora na zabieg będzie najodpowiedniejsza, powinniśmy rozważyć jesień. Włosy po lecie są bowiem wyjątkowo zniszczone i przesuszone w wyniku działania słońca, a także słonej, wody morskiej.

Przeczytaj także:  Co na porost włosów warto stosować?

Jak przebiega zabieg botoksu na włosy?

Jak już zostało wspomniane powyżej, botoks na włosy polecany jest przede wszystkim posiadaczkom wyjątkowo suchych oraz zniszczonych kosmyków. Jeżeli jednak decydujemy się na poddanie się zabiegowi botoksu, chcemy wiedzieć jak będzie on wyglądał. Wyróżnić należy następujące etapy botoksu na włosy:

  • oczyszczenie włosów specjalistycznym szamponem
  • aplikacja starannie skomponowanego serum
  • nałożenie na włosy starannie dobranej maski 

Dzięki oczyszczeniu skóry głowy i włosów szamponem, składniki aktywne będą zdecydowanie łatwiej się wchłaniały. Czasami konieczne jest dwukrotne oczyszczenie włosów szamponem. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg zaaplikuje na nasze włosy starannie skomponowane serum, które dogłębnie odżywi nasze przesuszone kosmyki. Serum najczęściej jest aplikowane przy pomocy specjalnej strzykawki. Trzecim etapem jest nałożenie na włosy maski intensywnie regenerującej. Ma ona za zadanie przede wszystkim domknięcie łusek włosa. Cały zabieg może trwać około godziny, ale przeważnie wystarcza na niego 40 minut. Im dłuższe są nasze włosy, tym więcej czasu fryzjerka będzie musiała poświęcić na zabieg. Doskonale byłoby, gdybyśmy przestrzegały zaleceń po zabiegu botoksu na włosy. Wówczas istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo tego, że zadowalające nas efekty utrzymają się znacznie dłużej.

Co jeszcze warto wiedzieć o botoksie na włosy?

Bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się nad tym jaka właściwie jest cena specjalistycznego zabiegu zwanego botoksem. Trzeba wiedzieć, że cena waha się w zależności od miasta, w którym wykonujemy zabieg. Co więcej, cena może być zależna również od gabinetu, w którym decydujemy się na botoks. Przeważnie jednak cena waha się od 100 do 200 złotych. Najczęściej zabieg botoksu możemy wykonać za cenę 150 złotych. Oczywiście koszt kuracji uzależniony jest również od długości naszych włosów. Im dłuższe kosmyki, tym większa cena. Każda przedstawicielka płci pięknej decydująca się na ten specjalistyczny zabieg mający na celu poprawę wyglądu włosów chciałaby również wiedzieć jak długo utrzymają się efekty. Trzeba wiedzieć, że głównym efektem będzie wygładzenie naszych włosów. Możemy liczyć także i na to, że staną się one zdecydowanie bardziej miękkie i przyjemne w dotyku. Jak długo utrzymają się zaś efekty? Możemy liczyć na to, że nasze kosmyki będą wygładzone przez około dziesięć do piętnastu następnych myć. To, jak długo utrzymają się efekty botoksu zawsze jest jednak kwestią bardzo indywidualną. U niektórych kobiet włosy mogą pozostawać gładkie nawet po dwudziestu myciach, a u innych efekty ustąpią zdecydowanie wcześniej.

Przeczytaj także:  Jak zagęścić włosy naturalnymi sposobami?

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek, że botoks na włosy jest zabiegiem bardzo skutecznym i polecanym wielu przedstawicielkom płci pięknej. Przede wszystkim zabieg ten jest polecany paniom borykającym się z silnym przesuszeniem kosmyków oraz z ich zniszczeniem. Nie da się ukryć, że cena zabiegu jest dość wysoka, ale efekty utrzymują się dość długo. Co jakiś czas zabieg ten warto powtarzać, aby efekty satysfakcjonowały nas jeszcze bardziej.