Co na porost włosów warto stosować?

Marzenie o pięknych i lśniących włosach jest niełatwe do spełnienia. Na szczęście, możemy zyskać atrakcyjny wygląd kosmyków pod warunkiem, że będziemy o nie odpowiednio dbać. W szczególności warto zadbać o to, aby włosy były gęste i szybko nam rosły. W osiągnięciu tego celu pomocne mogą okazać się między innymi kosmetyki oraz dieta.

Co na porost włosów? Poznaj skuteczne kosmetyki!

Jak już wspomniano na wstępie, osobom, które zastanawiają się nad tym co na porost włosów warto stosować poleca się przede wszystkim starannie dobrane dermokosmetyki. Powinny zawierać one jak największą ilość składników aktywnych, najlepiej roślinnego pochodzenia. Warto poszukiwać w nich przede wszystkim takich składników aktywnych jak:

  • ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej
  • ekstrakt z szyszek chmielu
  • ekstrakt ze skrzypu pospolitego 
  • ekstrakt z mydlnicy lekarskiej
Przeczytaj także:  Botoks na włosy - co warto o nim wiedzieć?

Wszystkie wyżej wymienione składniki posiadają niezwykle silne działanie wzmacniające. Dzięki temu cebulki włosowe rosną silniejsze i bardziej odporne na wypadanie. Pojawia się także sporo baby hair. Doskonale byłoby, gdyby w naszej kosmetyczce znalazło się co najmniej kilka kosmetyków przeznaczonych do walki z nadmiernie wypadającymi kosmykami. Przede wszystkim mowa tu o delikatnym szamponie wzmacniającym, w którym nie powinno znajdować się jednak zbyt wiele intensywnie działających detergentów. Doskonale byłoby również zakupić lekką odżywkę, zapobiegającą łamaniu się kosmyków. Wreszcie, na porost włosów polecana jest naturalna wcierka.

Co na porost włosów oprócz kosmetyków?

Kosmetyki o naturalnych składach powinny bez wątpienia znaleźć się w kosmetyczce każdego, kto ceni sobie lśniące i gęste włosy. Niestety, jeżeli chcemy trwale pobudzić nasze kosmyki do intensywnego wzrostu, powinniśmy również zainteresować się odpowiednio zbilansowaną dietą. Przede wszystkim powinniśmy jadać produkty bogate w cynk, selen oraz witaminę A. Niezbędna dla dobrej kondycji naszych włosów będzie również witamina E, zwana także witaminą młodości. Wreszcie, porost naszych kosmyków mogą pobudzić witaminy z grupy B, zwłaszcza biotyna. Jeżeli będziemy jeść produkty pełnoziarniste, a także świeże owoce i warzywa, nasze włosy powinny rosnąć szybciej. Jeśli cierpimy na niedobory niektórych składników, pomocna może okazać się ich okresowa suplementacja. W szczególności warto byłoby pomyśleć o suplementacji biotyny oraz cynku.

Przeczytaj także:  Poznaj cenne właściwości maseczki z drożdży

Sposobów na porost włosów jest całkiem sporo, a najskuteczniejsze z nich obejmują stosowanie naturalnych kosmetyków oraz odpowiedni zbilansowaną dietę. Nie sposób także nie wspomnieć o zaletach suplementacji, zwłaszcza jeżeli cierpimy na niedobory.