O czym pamiętać depilując miejsca intymne?

Depilacja miejsc intymnych jest niezbędna, jeżeli chcemy cieszyć się gładką i miękką skórą tych okolic. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób należy ją przeprowadzić. Jeżeli zrobimy to w nieumiejętny sposób, istnieje całkiem spore ryzyko podrażnień i przesuszenia skóry. Dobrze byłoby więc stosować się do kilku wskazówek, które sprawią, że depilowanie miejsc intymnych stanie się prostsze i zdecydowanie bardziej skuteczne.

Depilacja miejsc intymnych – czy warto użyć maszynki?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najpopularniejszym narzędziem do usuwania owłosienia z miejsc intymnych jest maszynka jednorazowa. Nie ma się temu co dziwić, bo golenie włosów maszynką posiada całkiem sporo zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • skuteczność
  • szybkość
  • niewielką cenę maszynki

Możemy zakupić ją w niemal każdej drogerii. Decydując się na tę metodę depilacji, musimy jednak pamiętać o tym, aby postarać się również o zakup dobrej jakości pianki. W przeciwnym razie mogłoby bowiem dojść do podrażnienia skóry. Jeżeli postaramy się o dobrą piankę, usunięcie owłosienia z miejsc intymnych będzie bardzo proste. Ważne jest, aby golić pod włos, bo ta metoda jest zdecydowanie efektywniejsza. Niestety, nie da się jednak ukryć, że golenie włosów łonowych maszynką nie jest metodą polecaną osobom, które marzą o w miarę trwałych efektach. Każda przedstawicielka płci pięknej musi pamiętać o tym, że włosy łonowe golone maszynką będą dość szybko odrastać.

Depilacja miejsc intymnych – jakie jeszcze metody warto znać?

Nie sposób ukryć, że depilacja miejsc intymnych może być również przeprowadzona przy użyciu depilatora elektrycznego lub przy użyciu specjalnego kremu do depilacji. Pierwsza z wymienionych metod bywa nieco bolesna, dlatego nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej są nią zainteresowane. Depilator elektryczny bardzo sprawnie wyrywa jednak włoski, sprawiając, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Zaletą tej metody jest niewątpliwie to, że włosy odrastają znacznie wolniej niż w przypadku golenia ich przy pomocy jednorazowej maszynki. Jeżeli chodzi o krem do depilacji, metoda ta jest całkowicie bezbolesna. Niektórzy jednak zarzucają kremom do depilacji wyjątkowo chemiczny skład. Z całą pewnością na tego rodzaju specyfiki powinny uważać panie, które mają wyjątkowo wrażliwą skórę. Kremy do depilacji, w ich przypadku mogą bowiem doprowadzić do niebezpiecznych podrażnień oraz zaczerwienienia skóry.

Istnieje wiele metod depilacji okolic intymnych. Warto poznać wady i zalety tych najpopularniejszych i wybrać jedną z nich. Jeżeli zależy nam na szybkim działaniu, możemy zgolić włosy łonowe. Jeśli jednak chcemy cieszyć się gładką skórą dłużej, dobrym pomysłem będzie stosowanie depilatora elektrycznego.