Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy

Początek znajomości to mieszanka ekscytujących przeżyć i głębokich przemyśleń. Pierwsze randki, długie rozmowy, miło spędzony czas. Jednak mimo wielu pięknych momentów, na początku relacji często zastanawiasz się, czy on jest Tobą zainteresowany i czy zależy mu na kontynuowaniu Waszej znajomości. Ale nie tylko Ty snujesz takie refleksje! Faceci również chcą wiedzieć na czym stoją. Pragną czuć, że Ty też jesteś „na tak”. Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Poniżej kilka przykładów!

TEST NR 1 – UDAWANIE BRAKU ZAINTERESOWANIA

Dlaczego facet po randce się do Ciebie nie odzywa? Może uznał, że to nie „to” i nie ma ochoty rozwijać znajomości z Tobą. Ale możliwe też, że po prostu Cię w ten sposób testuje! Zdarza się, że mężczyzna specjalnie nie odzywa się po to, aby sprawdzić, czy Ty zrobisz to pierwsza. W końcu jeżeli się odezwiesz, to znaczy, że Ci na nim zależy. On nie daje znaku życia od kilku dni? Po prostu napisz mu niezobowiązującego smsa z pytaniem o samopoczucie. Jeżeli rzeczywiście chciał Cię sprawdzić, to bez problemu wyczujesz, że ucieszyło go Twoje zainteresowanie!

Przeczytaj także:  Jak zwalczyć samotność w związku?

TEST NR 2 – KTO PŁACI ZA KAWĘ?

Na randce mężczyzna proponuje, że zapłacicie za kawę/obiad/piwo po połowie? Albo mówi, że na tym spotkaniu on zapłaci za posiłek, a na następnym Twoja kolej? Zachowując się w ten sposób mężczyzna często chce sprawdzić, czy jesteś „księżniczką”, która zwraca dużą uwagę na zasobność jego portfela. Obserwując Twoją reakcję dowiaduje się, czy naprawdę zależy Ci na nim, czy na jego pieniądzach! Oczywiście, zdarzają się dżentelmeni, którzy zawsze płacą za kobietę na randkach. Uważają, że powinien to robić mężczyzna i nie przychodzi im do głowy, żeby przeprowadzać tego typu „testy”.

TEST NR 3 – GESTY

Facet łapie Cię za rękę, próbuje przytulić lub pocałować? W ten sposób również sprawdza, czy Ci na nim zależy! Jeżeli z radością odwzajemniasz te gesty, to on już wie, że Ty też jesteś nim zainteresowana. A jeśli się odsuwasz… To od razu widzi, że nie ma między Wami chemii i z tej mąki raczej chleba nie będzie. Takie zachowanie to dla mężczyzny ewidentna oznaka braku zainteresowania z Twojej strony.

Przeczytaj także:  Jak zwalczyć samotność w związku?

TEST NR 4 – SEKS

Niektórzy mężczyźni, próbując doprowadzić do zbliżenia podczas pierwszych randek, sprawdzają czy kobieta jest godna ich uwagi. Jeżeli za szybko (według nich) zgodzisz się na seks, to w ich mniemaniu oznacza, że raczej nie jesteś zainteresowana dłuższym związkiem. Taki mężczyzna zostanie z Tobą wtedy na maksymalnie kilka spotkań. Ewentualnie będziesz jego koleżanką do seksu. Oczywiście – na szczęście – nie wszyscy mężczyźni myślą w ten sposób. Są oczywiście wyjątki i zdarza się, że od seksu zaczyna się prawdziwe uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi.

Relacje damsko-męskie są skomplikowane. Często nie jesteśmy w stanie właściwie zinterpretować zachowania mężczyzn, a oni zastanawiają się, o co chodzi nam – kobietom. Jednak powyższe przykłady pozwolą Ci chociaż w części zrozumieć, jak mężczyzna może sprawdzać, czy jesteś nim zainteresowana. Teraz już wiesz, jakich zachowań unikać, żeby nie odstraszyć mężczyzny, na którym Ci zależy!