Jak zagęścić włosy naturalnymi sposobami?

Długie, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety spora część pań ma problem z wypadaniem włosów. Przerzedzona fryzura nie musi jednak dłużej przyprawiać nas o kompleksy. Istnieje wiele sposobów na skuteczne zagęszczenie włosów i odzyskanie pewności siebie.

Tanie sposoby na zagęszczenie włosów

Problem wypadających włosów zazwyczaj ma przyczynę wewnątrz organizmu. Niedobory pewnych składników odżywczych mogą prowadzić nie tylko do pogorszenia wyglądu fryzury, ale też do jej znacznego przerzedzenia. W celu wyeliminowana niedoborów odpowiednią suplementacją warto wcześniej wykonać odpowiednie badania, by ustalić, czego może potrzebować nasze ciało. W momencie, gdy zadbamy o dostarczenie organizmowi niezbędnych mu składników odżywczych, możemy przystąpić do zewnętrznego starania o zagęszczenie włosów. Jak poprawić wygląd naszej fryzury tanimi, lecz skutecznymi sposobami?

  • ocet jabłkowy – produkt ten ma zbawienny wpływ nie tylko na cerę, ale też na włosy. Płukanka z octu jabłkowego stosowana po myciu nie tylko nabłyszczy i wygładzi włosy dzięki zamknięciu łusek, ale też wzmocni cebulki.
  • mycie metodą OMO – metoda OMO (odżywka, mycie, odżywka) chroni włosy przed zbyt mocnym działaniem detergentu, a co za tym idzie, pozwala uporać się z problemem nadmiernego wypadania.
  • olejowanieolejowanie włosów stosowane jest przez kobiety od wieków. Olejować można na dwa sposoby, pierwszy zakłada nałożenie niewielkiej porcji olejku na suche włosy, drugi polega na naolejowanie włosów na podkład aloesowy lub podkład z odrobiny miodu. Połączenie humektantów i emolientów z oleju wygładzi fryzurę oraz zniweluje problem wypadających włosów.
  • ziołowe wcierki – najlepszy sposób na zagęszczenie włosów, wzmocnienie ich cebulek oraz pobudzenie do wzrostu to stosowanie wcierek na bazie ziół. Wcierki można nabyć w większości drogerii kosmetycznych lub przygotować samodzielnie w domu. Wcierki ziołowe zazwyczaj stosujemy przed myciem, warto połączyć je z delikatnym masażem skóry głowy, co również pobudza włos do wzrostu.
Przeczytaj także:  Botoks na włosy - co warto o nim wiedzieć?

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów zagęszczania włosów?

Połączenie kuracji wewnętrznej z zewnętrznym dbaniem o włosy powinno poskutkować wysypem tak zwanych baby hair już po miesiącu kuracji. Przy zagęszczaniu włosów najważniejsza jest regularność. Zabieg olejowania warto wykonywać raz w tygodniu, płukankę z octu jabłkowego można z kolei stosować po każdym myciu. Połączenie wszystkich sposobów na zagęszczenie włosów może dać imponujące rezultaty w postaci nie tylko wyraźnie gęstszej, ale też błyszczącej i gładkiej fryzury.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]