Jak zwiększyć libido?

Popęd seksualny jest bardzo indywidualną kwestią. Istnieje całkiem sporo osób, które zastanawiają się nad tym jak zwiększyć libido. Przede wszystkim należałoby jednak zdawać sobie sprawę z tego, od czego tak naprawdę zależy jego nasilenie. Warto poznać także przyczyny spadku libido. Dopiero wtedy można tak naprawdę zacząć zastanawiać się nad tym jak sprawić, by nasz popęd seksualny był większy.

Co powoduje zwiększenie libido, a co je obniża?

Jak już wspomniano na wstępie, istnieje wiele przyczyn wzrostów oraz spadków libido. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że libido jest szczególnie wysokie w nowej relacji. Jest to bardzo charakterystyczne dla nowych związków, które dopiero co przechodzą fazę zauroczenia. Na poziom libido wpływają bowiem przede wszystkim hormony, a w organizmach osób świeżo zakochanych zachodzi prawdziwa burza hormonalna. Nie sposób również nie wspomnieć o tym, że poziom libido zależy także od naszego charakteru oraz od relacji z osobą, z którą współżyjemy. Warto także wspomnieć o czynnikach, które mogą obniżać libido. Przyczyn spadku popędu seksualnego w szczególności upatruje się w:

  • menopauzie 
  • długotrwałej niestrawności
  • chronicznym stresie
  • zaburzeniach hormonalnych
  • kłopotach osobistych

Jak widać, problem spadku libido jest bardzo złożony. Niemal każda osoba, która boryka się z nagłym spadkiem popędu seksualnego będzie zastanawiała się nad tym, jak zwiększyć libido. Na szczęście, istnieją na to skuteczne sposoby.

Jak zwiększyć libido?

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zwiększyć libido powinien zdawać sobie sprawę z przyczyn takiego stanu rzeczy. Jeżeli dokucza nam permanentny stres, na przykład w pracy, dobrym rozwiązaniem może okazać się zredukowanie go. Odpoczynek, zwłaszcza ten na łonie natury może obniżyć poziom chronicznego stresu i doprowadzić do tego, że nasz popęd seksualny wzrośnie. Jeżeli podejrzewamy, że za spadek libido odpowiadają problemy hormonalne, warto wybrać się do lekarza, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Być może konieczne będzie wyrównanie poziomu niektórych hormonów. Jeżeli chcemy zwiększyć swoje libido, zainteresować nas może także odpowiednia dieta. Nie bez przyczyny niektóre produkty spożywcze określa się mianem silnych afrodyzjaków. Warto byłoby więc wprowadzić do swojego codziennego menu więcej gorzkiej czekolady, krewetek, a także czerwonego, najlepiej wytrawnego wina. Pomocna może okazać się także aromaterapia. Warto sięgać po zapachy zmysłowe, orientalne. Wówczas na pewno będziemy przejawiać większe zainteresowanie na punkcie cielesnych uciech.