Pokrzywa na włosy najlepszym sposobem na ich zdrowie i witalność

Piękne, zadbane i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Regularne wizyty w salonie fryzjerskim to bez wątpienia bardzo dobry sposób na utrzymanie włosów w świetnej kondycji, jednak aby spektakularny efekt po zejściu z fotela nie był widoczny tylko do pierwszego mycia, warto zadbać o zdrowie włosa od wewnątrz. Jedną z najlepszych na to metod jest naturalna pielęgnacja oparta na ziołach oraz roślinach leczniczych znanych naszym babciom od wieków. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje pokrzywa, z jakiego powodu? Wyjaśniamy poniżej.

Pokrzywa na włosy w formie zdrowego naparu do picia

Herbata z pokrzywy działa przeciwzapalnie, dlatego warto pić ją przy problemach z układem moczowym oraz pokarmowym. To także prosty i skuteczny sposób na utrzymanie włosów w bardzo dobrej kondycji i zadbanie o ich witalność od wewnątrz. Jak pić herbatę z pokrzywy? 

1. Herbatę z pokrzywy niezależnie czy w suchych liściach, czy gotowej torebce, należy zalać gorącą wodą.

Przeczytaj także:  Co na porost włosów warto stosować?

2. Napar należy pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na kilka minut.

3. Herbata z pokrzywy bardzo dobrze smakuje schłodzona i urozmaicona owocem maliny bądź cytryny.

4. Dla właściwego efektu warto pić herbatę z pokrzywy raz dziennie.

Pokrzywa na włosy jako skuteczna wcierka

Paniom, które narzekają na gęstość włosów oraz na problemy z ich wypadaniem zaleca się stosowanie różnego rodzaju ziołowych wcierek, które regularnie stosowane pozytywnie wpłyną na ich szybszy wzrost. Domowej roboty wcierkę z pokrzywy bardzo łatwo wykonać samemu, wysuszone liście pokrzywy wystarczy zalać ciepłą, niezbyt gorącą wodą i pozostawić na jakiś czas do zaparzenia. Gotowy napar stosuje się jako płukankę, bądź ziołową wcierkę, która wcierana w skalp nie tylko zapewni skórze przyjemny masaż, ale pobudzi także odpowiedzialne za wzrost włosów cebulki. Pokrzywa na włosy stosowana w tej formie, polecana jest głównie przez zawartość w jej liściach krzemionki, która działa odżywczo nie tylko na włosy, ale także na skórę i paznokcie.

Przeczytaj także:  Poznaj cenne właściwości maseczki z drożdży

Pokrzywa na włosy jako wygodny suplement diety

Chcąc kompleksowo zadbać o kondycję swoich włosów, warto do swojego jadłospisu wprowadzić odpowiednią suplementację. Nie każdy jest zwolennikiem picia ziołowych herbat, z tego powodu na rynku znaleźć dziś można wiele suplementów diety opartych na wyciągu z pokrzywy w formie wygodnych kapsułek. Pokrzywa na włosy stosowana w tej formie zapewnia równie dobre efekty co napar i wcierki.

Pokrzywa znana jest ze swego dobroczynnego działania na włosy oraz składu bogatego w cenne witaminy i minerały. Niezależnie od formy jej stosowania, bez wątpienia warto zaufać jej właściwościom.