Poznaj przepisy na skuteczne maseczki na wągry

Marzeniem każdej przedstawicielki płci pięknej jest promienna cera. Niestety, zdarza się, że naszą skórę twarzy szpecą nieestetyczne wypryski, przebarwienia oraz wągry. Czujemy się wówczas mniej pewne siebie i cierpi na tym nasze poczucie atrakcyjności. Na szczęście, z wągrami można skutecznie walczyć przy pomocy domowych maseczek na wągry.

Maseczka na wągry z sodą oczyszczoną

Maseczka na wągry jest możliwa do przygotowania w domu z ogólnodostępnych składników. Jest ona tania oraz skuteczna. Nie istnieje jeden, uniwersalny przepis na maseczkę przeciwko wągrom. Z całą jednak pewnością dobrze byłoby poznać przepis na maskę z sodą oczyszczoną, bo jest to najpopularniejszy domowy specyfik przeciwko wągrom. Do przygotowania maseczki z sodą potrzebna nam będzie:

  • płaska łyżeczka sody oczyszczonej
  • łyżeczka wody

Składniki należy wymieszać ze sobą, a następnie nałożyć na skórę dotkniętą problemem wągrów. Ważne, aby maskę tę nakładać punktowo, a nie na całą twarz. Soda jest bowiem dość drażniącym produktem, dlatego poleca się jedynie jej miejscowe zastosowanie. Maskę z sody oczyszczonej należy pozostawić na skórze przez około siedem minut, a po upływie tego czasu trzeba spłukać ją letnią wodą.

Poznaj przepis na miodową maseczkę na wągry

Do przygotowania maseczki miodowej przeciwko wągrom również będziemy potrzebować sody oczyszczonej, o której mowa była powyżej. Oprócz tego trzeba będzie wyposażyć się w dobrej jakości miód. Aby przygotować maskę trzeba więc mieć:

  • łyżkę miodu
  • dwie łyżki sody oczyszczonej

Składniki te należy wymieszać ze sobą aż do uzyskania kleistej konsystencji. Maskę nakładamy punktowo na twarz, w miejscach, gdzie wągry najbardziej nam dokuczają. Drażniące właściwości sody zostaną nieco złagodzone przez nawilżające i kojące działanie miodu. Taka maska oprócz działania łagodnie złuszczającego będzie więc posiadała właściwości odżywcze. Maseczkę z dodatkiem sody i miodu należy pozostawić na skórze przez minimum dziesięć minut. Potem trzeba ją zmyć przy wykorzystaniu chłodnej wody. Chłodna woda domknie bowiem pory, które pozostają zbyt rozszerzone.

Maseczka na wągry z jajka kurzego

Uporczywych wągrów możemy pozbyć się również dzięki maseczce z białka jaja kurzego. Do jej przygotowania będziemy potrzebowały:

  • jedno białko jajka kurzego
  • 2 łyżki soku z cytryny 

Wszystkie składniki mieszamy do uzyskania półpłynnej konsystencji, a następnie aplikujemy punktowo na twarz. Należy taką miksturę pozostawić na skórze twarzy do wyschnięcia. Gdy to już nastąpi, należy usunąć z twarzy maseczkę przy pomocy letniej, ale nie gorącej wody. Po zabiegu skóra będzie wygładzona oraz wyraźnie zmatowiona. Wągry nie będą zaś tak mocno nam dokuczały.

Maseczka na wągry z węglem aktywnym również może Ci pomóc

Nie sposób nie zauważyć, że skuteczna w walce przeciwko wągrom może okazać się również maseczka z węglem aktywnym. Do jej przygotowania niezbędne nam będą następujące składniki:

  • dwie płaskie łyżeczki sproszkowanego węgla aktywnego
  • dwie płaskie łyżeczki żelatyny
  • dwie łyżeczki wody źródlanej lub ulubionego hydrolatu

Wszystkie wyżej wymienione składniki trzeba ze sobą starannie wymieszać, a następnie zaaplikować na oczyszczoną skórę twarzy. Maska, dzięki dodatkowi żelatyny dość szybko zaschnie nam na twarzy. Po upływie około kwadransa, maskę należy delikatnie zdjąć z twarzy. Niestety, może to być nieco bolesne, dlatego trzeba przygotować się na dyskomfort. Jeżeli z jakichś względów dojdzie do podrażnień lub zaczerwienienia skóry, skórę należy posmarować łagodzącym żelem, na przykład aloesowym.

Maseczka na wągry – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Jak wynika z powyższych rozważań, istnieje całkiem sporo przepisów na skuteczne maseczki przeciwko wągrom. Na szczęście, wszystkie składniki, które są nam potrzebne do przygotowania wybranej przez nas maseczki na wągry są ogólnodostępne. Co więcej, żaden z nich nie jest drogi, dlatego nie musimy obawiać się tego, że poważnie nadwerężymy nasze środki finansowe. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących efektów, musimy wybrane maski stosować systematycznie. W przeciwnym bowiem razie mowy o zadowalających nas rezultatach być niestety nie może. Ważna jest również obserwacja naszej skóry. Cera wyjątkowo wrażliwa może źle zareagować na maseczki z dodatkiem sody oczyszczonej. Jeżeli dokucza nam zaczerwienienie oraz jakiekolwiek podrażnienie cery, warto zastanowić się nad zastosowaniem innej maseczki lub nad zmniejszeniem ilości sody.

Bez większych trudności można stwierdzić, że przepisów na maseczki przeciwko wągrom jest całkiem sporo. Bardzo wiele z nich opiera się na dodatku sody oczyszczonej. Ma ona bowiem silne właściwości oczyszczające i złuszczające. Maski należy aplikować zawsze na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawiać je na minimum kilkanaście minut. Po tym czasie zmywamy maski chłodną wodą. Nie używajmy nigdy wody lodowatej ani też wody zbyt gorącej. Może ona bowiem sprawić, że cera stanie się zaczerwieniona i pobudzona. Mowa tu w szczególności o cerze naczyniowej.